SWİSS GÜZELLİK SALONU
GÜZELLİK UZMANLIK İSTER!
Hakkımızda
Epilasyon
Cilt- Vücut Bakımı
Zayıflama
Kampanyalar
İletişim
Kavitasyon
Slim up
Lenf Drenaj
Kavitasyon

Ultra kavitasyon’ (Ultrasonik ses dalgaları ile yağ hücrelerinin yıkılması)

Ultrason teknolojisi son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip olmuş ve tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir.Bu yöntemde kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile hücreler arası boşluklar doldurularak, fizyolojik yapısı iyileştirilir, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesi sağlanır ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak sonuca ulaşılır.

 

Liposuction uygulamalarına alternatif uygulama olarak geliştirilmiştir. Bu uygulamaya ameliyatsız yağ kırma yöntemi de denmektedir.

UltraKavitasyon Nedir ?

20 ila 70 Khz aralığında bulunan spesifik ultrason dalgalarının akustik kavitasyon etkisi yaratma özelliği vardır. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları (akustik kavitasyon) yağ hücreleri ve selülitin intertistiyel sıvıları içinde gaz formunda mikrokabarcıklar oluşturur.  Sıvıların birbirini izleyen değişim evreleri, yani genleşme (negatif basınç) ve kompresyon (pozitif basınç) sonucu yağ hücreleri şiddetle içeriye doğru patlar (çöker).   Bu patlamalar (çökmeler) esnasında bir mikro saniyede 1,000 atmosferlik basınç ve 5,000 C ısı açığa çıkar.  Bunun neticesinde karaciğer tarafından metabolize edilecek denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır.

Kavitasyon ile zayıflama uygulaması en çok yağ birikiminin olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Bu alanlar vücudumuzda göbek, basen, bel bölgeleridir. Bu bölgelerdeki yağ dokunun kalınlığı diğer alanlardan her zaman daha fazladır. Vücudumuzda yağ dokunun en önemli deposu cilt altıdır. Kavitasyon uygulamalarında hedef cilt altındaki yağ dokusudur.

Kavitasyon ile zayıflama girişimsel yani cerrahi bir işlem olmadığından uygulama sonrası işinize bile dönmenizde sakınca yoktur. Kavitasyon ile zayıflama işleminde cilde sadece ultrason jeli sürülür. Kavitasyon işlemi bir bölge için 45 dakika kadar sürmektedir.

Kavitasyon uygulamaları ortalama 10 seans kadar ve haftada 2 uygulama şeklinde yapılmaktadır. Uygulama öncesi ve sonrasında ölçüm mezuro ile alınmaktadır. İşlem sonrası beklenen çevresel zayıflama 1 ile 3 beden arasında değişir. Santimetre cinsinden ise 2–6 cm bir zayıflama beklenir.

    

Ultra kavitasyon Avantajı

·              MUTLU SON! 


 

Hakkımızda
Epilasyon
Cilt- Vücut Bakımı
Zayıflama
Kampanyalar
İletişim